piątek, 17 października 2014

Warsztaty technik radzenia sobie ze stresem.

Niewątpliwie największą atrakcją konferencji OSPSBHP będą warsztaty technik radzenia sobie ze stresem. Będą to praktyczne zajęcia w niewielkich grupach prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy przedstawią następujące techniki:

  • Zarządzanie stresem – Bartłomiej Kochanowski
     
Zajęcia prowadzone w formie warsztatu popartego krótkimi mini-wykładami ograniczonymi tylko do niezbędnych treści teoretycznych. Charakter zajęć ma za zadanie angażować uczestników do aktywnego udziału poprzez ćwiczenia. Uczestnik pozna techniki relaksacyjne pozwalające na szybkie zregenerowanie się po stresujących sytuacjach i spotkaniach. Warsztaty pozwolą również na diagnozę  dominującego stylu radzenia sobie ze stresem wśród uczestników oraz sposobów jego redukowania w oparciu o uzyskane wyniki.

Program szkolenia:
  1. Znaczenie i objawy stresu,
  2. Prezentacja technik psychorelaksacyjnych oraz praktyczne zastosowanie wybranej metody w trakcie warsztatu,
  3. Czynniki indywidualne wpływające na reakcję stresową - błędy w postrzeganiu, stereotypy i mechanizmy obronne a stres
  4. Sposoby radzenia sobie ze stresem w zależności od profilu osobowości (kwestionariusz wzorów zachowania)


  • AUTOMASAŻ - szybka i  prosta metoda, która przyniesie ci relaks.

Automasaż to doskonały sposób na poprawę samopoczucia i zrelaksowanie się. Usuwa uczucie zmęczenia i dyskomfort wywołany długą pracą w jednej pozycji. Taki odprężający masaż możesz wykonać samodzielnie w dowolnym momencie w pracy lub w domu.

Podczas warsztatów nauczysz się jak wykonywać sobie masaż (karku, barków, odcinka  lędźwiowego kręgosłupa, brzucha, stóp, twarzy), dowiesz się jakie są z tego korzyści i dlaczego jest to tak ważne dla naszego zdrowia.

Warsztaty prowadzi: dr n.med. Monika Zygmuntowicz
Doktor nauk medycznych, fizjoterapeuta, instruktor odnowy biologicznej, wykładowca. Absolwentka m.in. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Właścicielka firmy szkoleniowej REACTIVE oraz Wiceprezes Zarządu  NZOZ „ORTHOGON” Sp. z o. o. Autorka szkoleń i warsztatów z zakresu fizjoterapii, odnowy biologicznej i masażu.

  • CHOREOTERAPIA – Zatańczyć ze stresem.
     
Czy stres to nasz wróg czy sprzymierzeniec?
Czy można z nim zatańczyć?
Wszystko, co żywe jest w ruchu. Nasze ruchy składają się na nasz osobisty, niepowtarzalny taniec. W działaniach choreoterapeutycznych nie jest potrzebny żaden specjalny talent do tańca czy też dobra kondycja. Dla osób, które są "odcięte" od swego ciała, nie potrafią nawiązać, albo utraciły z nim dobry kontakt, może to być bardzo inspirująca forma pracy nad poszerzeniem świadomości samego siebie, na różnych poziomach naszego funkcjonowania (sfera ciała, psychiki i ducha). Często zapominamy o własnym ciele i tym, co nam komunikuje w toku zabieganego dnia codziennego, "coś czujemy", ale odkładamy zajęcie się tym na później. To pociąga za sobą pewne konsekwencje między innymi w postaci napięć, bloków, ograniczeń ruchów, szeroko rozumianej somatyzacji.
   Dlatego też pracujemy nad rozluźnieniem, relaksem, odblokowaniem, wyciszeniem, byciem "przy sobie", osadzeniem, budowaniem i ugruntowaniem poczucia radzenia sobie i zaufania do samego siebie, „przepracowaniem trudności". Próbujemy zogniskować uwagę wokół tego, co dla nas najbardziej istotne, co najmocniej przeżywamy.

  To, co się dzieje z nami na poziomie emocji, wyraża się w naszym ciele, posturze, gestach i ruchach, a poprzez te ostatnie możemy wpływać na nasze odczucia, doświadczenia na poziomie psychicznym i duchowym, przyświeca nam dążenie do równowagi tego, co wewnątrz i na zewnątrz.

Rozluźnienie napięć, bloków, usztywnień przynosi lepsze poczucie równowagi, koordynacji ruchów, rzadsze somatyzacje, "czucie ciałem", czyli lepszy z nim kontakt i otwarcie na komunikaty z ciała.

Warsztaty prowadzi: dr Marzena Śniarowska - Tlatlik - certyfikowany choreoterapeuta

  - terapeuta tańcem TT (PSCh-PTT), psychoterapeuta Gestalt (FORGE) i trener Gestalt (FORGE). Psycholog, nauczyciel akademicki na stanowisku adiunkta (UŚ i AWF). Członek założyciel, pedagog i superwizor Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii-PTT. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Stowarzyszenia Psychologów Praktyków. Od 17 lat cyklicznie prowadzi wykłady, zajęcia grupowe i warsztaty w zakresie choreoterapii.

Zapisując się na warsztaty, przed dokonaniem płatności, upewnij się, że jesteś wpisany na listę uczestników!

Brak komentarzy: